Pages Menu

Categories Menu
Narożniki i taśmy ochronne piankowe Poznań
Przygotuj wnętrza w domu dla dziecka

Opieka nad dziećmi nie należy do najłatwiejszych zadań. Dzieci są ciekawe świata i w momencie gdy zaczynają chodzić, raczkować stają się
Meble dla dzieci w stylu industrialnym: surowość i wyrazistość
Meble dla dzieci w stylu industrialnym: surowość i wyrazistość

Styl industrialny to nie tylko modny trend w wystroju wnętrz, ale również idealne rozwiązanie
Jak wspierać rozwój mowy u dzieci: ćwiczenia i zabawy językowe
Wspieranie rozwoju mowy u dzieci to jedna z kluczowych rzeczy, jakie możemy zrobić dla naszych pociech. Poprzez ćwiczenia i zabawy językowe możemy pomóc naszym
Meble dla dzieci w stylu marynistycznym: inspiracja morską i podróżami
W dzisiejszych czasach moda na aranżację dziecięcych pokojów zyskała na popularności. Ważne jest, aby pokój dla dziecka był nie tylko funkcjonalny,
Meble dla rodzeństwa: jak stworzyć przestrzeń wspólną i prywatną
Jak stworzyć przestrzeń dla rodzeństwa, która będzie dostosowana do ich potrzeb i pozwoli na wspólne korzystanie, ale również zapewni prywatność?

1. Planowanie
Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu: aktywność fizyczna i zabawa na podwórku
Zabawa na podwórku - jakie korzyści przynosi?

Zabawa na świeżym powietrzu to sposób na uprawianie aktywności fizycznej, która przynosi wiele
Zestawy Playmobil polecane dla chłopców i dziewczynek
Zabawki Playmobil to dopracowane w najdrobniejszych szczegółach figurki ludzi i zwierząt, a także niezwykle realistyczne budynki, pojazdy i akcesoria, z których można

Posted by on cze 19, 2020 in Artykuly dla dzieci |

Zabawy z przyrodą dla dzieci: odkrywanie roślin, zwierząt i otaczającego świata

Zabawy z przyrodą dla dzieci: odkrywanie roślin, zwierząt i otaczającego świata

Zabawy z przyrodą dla dzieci: odkrywanie roślin, zwierząt i otaczającego świata

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej dzieci spędza czas przed ekranem telewizora bądź urządzeniami mobilnymi, warto zwrócić uwagę na to, jak ważne jest zetknięcie się z przyrodą i poznanie świata dzięki niemu. Wpłynie to nie tylko na ich rozwój fizyczny, ale i emocjonalny, poznają naturalne procesy, odkryją tajniki przyrody i poczują się częścią otaczającego świata.

1. Dlaczego warto odwiedzać lasy i parki?
Wizyty w lasach i parkach to doskonała okazja do badania i poznawania roślin i zwierząt, a także wpłynie to na zdrowie i samopoczucie dziecka. To właśnie w takim środowisku, gdzie działa czyste powietrze, można wyciszyć się i odetchnąć od miejskiego zgiełku.

1. Jakie zabawy z przyrodą warto zaproponować dziecku?
a) Spacerowanie – Nauka rozpoznawania różnych drzew, krzewów, kwiatów. Dziecko może stworzyć makaty z kwiatów, poznać ich nazwy i właściwości.
b) Obserwacja ptaków – W parkach można spotkać różne gatunki ptaków, należy zwrócić uwagę na ich kolory i sposób poruszania się, a także na charakterystyczne dźwięki wydawane przez ptaki.
c) Zbieranie kamieni – Maluchy uwielbiają zbierać kamienie. Mogą stworzyć z nich swoje dzieło sztuki lub przeprowadzić badanie w kierunku pochodzenia kamieni.

1. Wpisz w harmonogram wakacji wyjazd na wieś
Wakacje na wsi to doskonała okazja, aby wczuć się w rolę prawdziwego mieszkańca wsi, a nauczanie dzieci o życiu na wsi wydaje się dzisiaj szczególnie ważne. Dzieci będą miały okazję poznać jak funkcjonuje gospodarstwo domowe, zobaczyć jak rosną różne warzywa, jakie zwierzęta są hodowane na farmie. To także idealny moment, aby nauczyć dzieci, jakie produkty są zdrowe i pożywne.

1. Nauczanie ekologii już od najmłodszych lat
Każde dziecko już od najmłodszych lat powinno być uczone, jakie ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Powinniśmy przemycać wiedzę na temat ochrony przyrody w codziennej zabawie, chociażby segregując śmieci, czy zwracając uwagę na zużycie wody.

1. Podsumowanie
W kontekście zabawy z przyrodą dla dzieci, zawsze warto zwracać uwagę na ich bezpieczeństwo oraz zadbać o odpowiednie przygotowanie. Jednakże, już od najmłodszych lat powinniśmy przewidywać takie aktywności, które pozwolą na poznawanie świata, ciekawość i fascynację otwartych oczu. Zabawki, gry i umiejętności, które rozwijają w dziecku zainteresowanie naturą i jej piękno, z pewnością wpłyną pozytywnie na ich rozwój.