Pages Menu

Categories Menu
Zabawy z literaturą dla dzieci: rozwijanie miłości do czytania
Zabawa w czytanie: jak rozwijać miłość do literatury u dzieci

Wprowadzenie
Czytanie to kluczowa umiejętność każdego człowieka i podstawa edukacji każdego
Zabawy z przyrodą dla dzieci: odkrywanie roślin, zwierząt i otaczającego świata
Zabawy z przyrodą dla dzieci: odkrywanie roślin, zwierząt i otaczającego świata

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej dzieci spędza
Jak rozwijać umiejętności społeczne u dzieci: współpraca, empatia i komunikacja
Rozwijanie umiejętności społecznych u dzieci to część ich ogólnego rozwoju. Wymaga ono czasu, uwagi i pracy ze strony rodziców, nauczycieli
Wpływ sztuki na rozwój dziecka: malowanie, rysowanie i tworzenie
Sztuka towarzyszy nam od wieków i od zawsze stanowi nieodłączny element życia ludzkiego. Dziś, w dobie technologii i przemysłowego postępu, również wychodzi
Edukacyjne aplikacje dla dzieci: nauka i zabawa w jednym
W dzisiejszych czasach smartfony i tablety są nieodłącznymi elementami codziennego życia, także dzieci. Aplikacje dla najmłodszych to nie tylko zabawa, ale przede
Fotel uszak z podnóżkiem czy bujany?
Wybór mebli wypoczynkowych będzie kluczowy dla naszego codziennego życia. To na tych meblach najczęściej będziemy odpoczywali lub spędzali czas w salonie, w gronie najbliższych lub
Jak wspierać rozwój poznawczy u przedszkolaków: eksperymenty i badania
Wpływ zabawy na rozwój intelektualny przedszkolaków

Przedszkolaki są w okresie, w którym ich rozwój poznawczy wzrasta w szybkim tempie. Mają potrzebę

Posted by on lis 10, 2021 in Meble dla dzieci |

Meble dla dzieci w stylu marynistycznym: inspiracja morską i podróżami

Meble dla dzieci w stylu marynistycznym: inspiracja morską i podróżami

W dzisiejszych czasach moda na aranżację dziecięcych pokojów zyskała na popularności. Ważne jest, aby pokój dla dziecka był nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim przyjazny dla malucha. Styl marynistyczny stanowi doskonałe rozwiązanie, które łączy w sobie zarówno elementy eleganckie, jak i przyjemne dla oka.

Inspiracja morską i podróżami

Styl marynistyczny to styl, który czerpie inspiracje z morza i podróży. Połączenie bieli, niebieskiego i czerwieni to podstawowy kolorystyczny schemat, który pojawia się w aranżacji pokoju dziecięcego. W takim wyposażeniu łatwo rozpoznać wiele elementów kojarzących się z morzem, jak np. kotwice, błękitne paski oraz tarcze kierunkowe.

Meble dla dzieci

Bohaterem pokoju dziecięcego powinno być dziecko, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie meble. W marynistycznej aranżacji idealnie sprawdzą się jasne drewniane meble, np. łóżka, szafki bądź fotele. Meble tapicerowane w niebieskie lub czerwone tkaniny dodadzą koloru i uroku pomieszczeniu.

Dodatki

Detale są bardzo istotne w aranżacji pokoju dziecięcego. Marynistyczna inspiracja oznacza, że do pokoju będą idealnie pasować takie akcesoria jak: poduszki w kształcie ryby, zegary w kształcie koła kierownicy, czy mapy świata, które przypominają o podróżach i wymarzonych wakacjach. Na ścianach warto zawiesić obrazy przedstawiające żaglowce, foksy czy kolorowe boje.

Elementy dekoracyjne

Aranżacja pokoju marynistycznego wymaga obecności elementów dekoracyjnych nawiązujących do tematu. Wśród nich warto wymienić:
– Lampy w kształcie latarni morskich
– Plakaty i obrazy przedstawiające morze i jego mieszkańców
– Muszle, koraliki, koła ratunkowe i węzły

Orientacja na podróże i morze to doskonała propozycja dla urządzenia pokoju dziecięcego. Klasyczne i jednocześnie eleganckie rozwiązania to podstawa kwintesencji stylu marynistycznego. Podróżując w wyobraźni, poszukajmy inspiracji na dalekich wybrzeżach morza, a w dziecięcym pokoju wprowadźmy akcenty, które pozwolą maluchowi zanurzyć się w tej niesamowitej przygodzie.