Pages Menu

Categories Menu
Naleśniki dla najmłodszych
Przepis na idealne naleśniki dla najmłodszych
Każdy rodzić wie jak czasami trudno dogodzić najmłodszym w kwestii posiłków. Ten przepis na naleśniki zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy.
Prosty,
Jak wspierać rozwój umiejętności społecznych u dzieci: współpraca, empatia i komunikacja
Wspieranie rozwoju umiejętności społecznych u dzieci jest niezwykle ważne dla ich przyszłości i sukcesu w życiu. Poprawa zdolności
Edukacyjne gry planszowe dla dzieci: nauka i zabawa w towarzystwie
Dlaczego warto grać w edukacyjne gry planszowe z dziećmi?

Edukacyjne gry planszowe dla dzieci połączą naukę ze świetną zabawą, jednocześnie rozwijając
Meble do przedszkola: edukacyjne i interaktywne rozwiązania
Meble do przedszkola: Edukacyjne i Interaktywne Rozwiązania

Przedszkole to dla każdego malucha miejsce, w którym odkrywa on nowe światy i rozwija swoje umiejętności.
Wartość zabawek edukacyjnych z drewna: trwałość i ekologiczność
Zabawki edukacyjne z drewna to wspaniały sposób na rozwijanie inteligencji i umiejętności dziecka, a więc warto zwrócić uwagę na ich wartość. W niniejszym
Meble dla dzieci w stylu marynistycznym: inspiracja morską i podróżami
W dzisiejszych czasach moda na aranżację dziecięcych pokojów zyskała na popularności. Ważne jest, aby pokój dla dziecka był nie tylko funkcjonalny,
Kolory ścian pokoju młodzieżowego: Inspiracje i porady na tworzenie wyjątkowej atmosfery dla młodych duchów
Kolory ścian pokoju młodzieżowego mają ogromne znaczenie dla atmosfery i charakteru przestrzeni. Mogą wpływać

Posted by on lut 15, 2022 in Artykuly dla dzieci |

Wartość gier edukacyjnych na tabletach i smartfonach: korzyści i ograniczenia

Wartość gier edukacyjnych na tabletach i smartfonach: korzyści i ograniczenia

Wprowadzenie do tematu

Tablety i smartfony stają się dla dzieci i młodzieży coraz bardziej popularnym narzędziem do nauki. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele gier edukacyjnych, które mają pomóc w rozwijaniu umiejętności i zdolności, ale czy rzeczywiście tak jest? W tym artykule przedstawimy korzyści oraz ograniczenia stosowania gier edukacyjnych na tabletach i smartfonach.

Korzyści wynikające z gier edukacyjnych

1. Rozwijają umiejętności i zdolności
Gry edukacyjne na tabletach i smartfonach pozwalają na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, koordynacji wzrokowo-ruchowej, pamięciowej oraz zapamiętywania informacji. Dzięki temu rozgrywka może stać się cennym źródłem nauki.

1. Przystępność dla dzieci
Gry edukacyjne na urządzenia mobilne są często w formie interaktywnej i dostępne w różnych poziomach trudności, co umożliwia dopasowanie poziomu do wieku i umiejętności dziecka. Dzięki temu nauka staje się przystępna i dostępna dla każdego.

1. Dostępność
Tablety i smartfony są zazwyczaj dostępne w każdym miejscu i czasie, co umożliwia dziecku wypełnienie wolnej chwili poprzez naukę. Dodatkowo, nie potrzeba specjalnego sprzętu do gry, co jest zwykle konieczne przy innych formach nauki.

Ograniczenia wynikające z gier edukacyjnych

1. Możliwość uzależnienia
Można powiedzieć, że gry edukacyjne na urządzeniach mobilnych są tak samo uzależniające, jak gry rozrywkowe. Dziecko może zacząć traktować grę edukacyjną jak formę rozrywki, a wtedy nauka przestanie być dla niego ważna.

1. Niemożliwość interakcji z innymi dziećmi i nauczycielami
W przypadku gier edukacyjnych na tablety i smartfony dziecko nie będzie miało możliwości interakcji z innymi dziećmi i nauczycielami, co jest ważne w procesie nauki i rozwijania swoich umiejętności społecznych.

1. Brak możliwości sprawdzenia jak działa nauka
Niektóre gry edukacyjne mogą nie uwzględniać postępów dziecka lub nie dają możliwości sprawdzenia jakie umiejętności i zdolności dziecko zdobyło na poziomie danej gry. Dziecko może sobie wydawać, że już wszystko wie, a w rzeczywistości jego postępy w nauce będą bardzo niskie.

Podsumowanie

Tablety i smartfony stały się nieodłącznym elementem dzieciństwa i młodości. Gry edukacyjne na urządzenia mobilne mogą pomóc w rozwijaniu umiejętności i zdolności, jednak trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach. Najważniejsze, aby w każdej sytuacji mieć na uwadze, że nauka przede wszystkim powinna być przyjemna i przystępna. Gry edukacyjne nie mogą zastąpić prawdziwej interakcji z innymi uczniami i nauczycielami, ale mogą pomóc w nauce w wolnym czasie.