Pages Menu

Categories Menu
Twórcze zabawy z recyklingu: nauka dbania o środowisko w sposób kreatywny
Twórcze zabawy z recyklingu: nauka dbania o środowisko w sposób kreatywny

Świadomość ekologiczna staje się coraz bardziej popularna i coraz więcej
Zabawy z muzyką dla dzieci: nauka rytmu, śpiew i eksperymentowanie z dźwiękami
Muzyka towarzyszy nam niemalże przez całe życie, dlatego warto zainteresować nią dzieci już od najmłodszych lat. Zabawy z muzyką nie tylko
Zabawy z literaturą dla dzieci: rozwijanie miłości do czytania
Zabawa w czytanie: jak rozwijać miłość do literatury u dzieci

Wprowadzenie
Czytanie to kluczowa umiejętność każdego człowieka i podstawa edukacji każdego
Zabawy z geometrią dla dzieci: konstruowanie i kształtowanie przestrzeni
Zabawy z geometrią dla dzieci: konstruowanie i kształtowanie przestrzeni

Geometria to dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem kształtów, wymiarów,
Meble do pokoju dziecięcego z motywem ulubionych bohaterów: inspiracja z bajek i filmów
Meble z ulubionych bajek i filmów - jak stworzyć pokój marzeń dla dziecka

Pomysł na stworzenie pokoju dziecięcego z motywem ulubionych
Kreatywne zabawy z naturą dla dzieci: poszukiwanie skarbów i odkrywanie roślin
Kreatywne zabawy z naturą dla dzieci: poszukiwanie skarbów i odkrywanie roślin

Intencją tego artykułu jest zainspirowanie dzieci i rodziców
Zabawy z nauką dla dzieci: eksperymenty i odkrywanie świata
Zabawy z nauką dla dzieci - jak rozwijać ciekawość i odkrywanie świata

Eksperymenty naukowe dla dzieci to wspaniałe narzędzie, które pozwala rozwijać ciekawość

Posted by on paź 19, 2019 in Artykuly dla dzieci |

Sposoby na usypianie dziecka

Sposoby na usypianie dziecka

Każdy rodzic doskonale wie, jak trudne jest usypianie niemowlaka. Nawet jeśli mamy idealne i bezproblemowe dziecko, to na pewno zdarzy mu się gorszy dzień, przeziębienie czy kolka, które zakłócą spokojny sen niemowlaka. Nasze babcie znają różne sposoby na wszystkie dolegliwości malucha, przekazywane przez pokolenia i sprawdzone na nie jednym członku rodziny. One także wskażą szum czy delikatny hałas jako rozwiązanie problemu z usypianiem.

Biały szum – najlepszy usypiacz

Biały szum, to delikatny, nie za głośny i równomierny hałas , najlepiej nie przekraczający 50 dB, który wg badań wielu naukowców uznany jest jako dobrze wpływający na mózg i wspomagający dobry sen. Bez tych badań wielu z nas zauważyło, że dziecko zasypia podczas jazdy samochodem, albo gdy odkurzamy mieszkanie. Takie odgłosy są właśnie białym szumem. Odgłos suszarki uratował życie nie jednemu zestresowanemu ojcu i nie jeden taki sprzęt spaliliśmy w misji “usypianie dziecka”, a jak te sposoby nie pomagały, jeździło się samochodem dookoła osiedla , aż szanowny niemowlak zapadnie w głęboki sen. Taki szum dla dziecka jest bardzo dobry, uspokaja, wpływa również na lepszą pracę mózgu podczas snu. Badania wykazały, że nawet dorosły jest w stanie zapaść w głębszy sen gdy otacza go biały szum.

Szumiące misie i inne zabawki

Z ratunkiem dla rodziców przyszli producenci zabawek. Na rynku mamy nie zmierzoną ilość zabawek emitujących biały szum. Najlepiej sprawdza się przytulanka dla niemowlaka, na co dzień jest klasycznym misiem, króliczkiem czy innym zwierzątkiem do przytulania, ciągnięcia za ucho czy całowania, a gdy przy chodzi czas na drzemkę uruchamiamy funkcję szumienia. Szumiące misie występują w wielu rożnych wersjach, obecnie można znaleźć najróżniejsze zwierzątka, czy inne postaci, kolorystyka również jest bardzo bogata, ale najczęściej w stonowanych barwach, przystosowanych do najmniejszych użytkowników. Takie zabawki dla noworodka często maja funkcję łączenia się z telefonem – możemy wybrać rodzaj dźwięku, jego głośność i czas na jaki ma być włączony. Rozbudowane wersje szumiących misiów mają również czujnik przebudzenia się dziecka i automatycznie uruchamiają szumienie, niektóre z mikrofonem łączą się poprzez aplikację w telefonie i na bieżąco pozwalają nam kontrolować sen dziecka – taka typowa funkcja niani.

Niezastąpiona pomoc w usypianiu

Szumiące zabawki to nie tylko przytulanki dla niemowlaka, występują również lampki nocne, maskotki z klamrą do przyczepienia na łóżko czy do wózka . Różnorodność tego rodzaju zabawek świadczy o tym jak bardzo niezbędne są w dzisiejszych czasach. Pomagają dziecku zasnąć, ale też są wspaniałym ułatwieniem dla rodziców. Uczymy niemowlaka zasypiać samemu, w jego łóżeczku, ale gdy jest niespokojne, to możemy stawać na rzęsach a i tak bez przytulania , noszenia na rękach albo morza łez, wylanych w oczekiwaniu na rodzica, nasz maluch nie zaśnie. Gdy tylko w otoczeniu zmęczonego niemowlaka zabrzmi ulubiony szum suszarki, odkurzacza, samochodu czy innego lubianego dźwięku usypianie dziecka nie stanowi problemu.