Pages Menu

Categories Menu
Zabawy sensoryczne w domu: tworzenie stymulujących doświadczeń
Zabawy sensoryczne w domu:
Tworzenie stymulujących doświadczeń

Wprowadzenie
Zabawy sensoryczne to doskonały sposób na rozwijanie zmysłów u dzieci. W
Meble dla dzieci w intensywnych kolorach i graficznych wzorach: ekspresja i energia
Meble dla dzieci w intensywnych kolorach i graficznych wzorach: ekspresja i energia

Dzieci to niesamowicie kreatywni ludzie, którzy
Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu: aktywność fizyczna i zabawa na podwórku
Zabawa na podwórku - jakie korzyści przynosi?

Zabawa na świeżym powietrzu to sposób na uprawianie aktywności fizycznej, która przynosi wiele
Meble dla nastolatków: praktyczność i styl dla starszych dzieci
W ciągu kilku lat, dziecko dorasta do nastolatka i czas, by jego pokój przystosować do wieku i potrzeb, zmieniających się wraz z wiekiem. Meble dla nastolatków
Sposoby na usypianie dziecka
Każdy rodzic doskonale wie, jak trudne jest usypianie niemowlaka. Nawet jeśli mamy idealne i bezproblemowe dziecko, to na pewno zdarzy mu się gorszy dzień, przeziębienie czy kolka, które zakłócą
Producent odzieży niemowlęcej. Jaka powinna być odzież niemowlęca? Modna odzież dla niemowląt
Każdy rodzic powinien wiedzieć, że odzież niemowlęca powinna być przede wszystkim dobrej jakości. Materiał, który doskonale
Meble do przedszkola: edukacyjne i interaktywne rozwiązania
Meble do przedszkola: Edukacyjne i Interaktywne Rozwiązania

Przedszkole to dla każdego malucha miejsce, w którym odkrywa on nowe światy i rozwija swoje umiejętności.

Posted by on gru 31, 2020 in Meble dla dzieci |

Meble do kącika do czytania: wygoda i stymulacja do czytania

Meble do kącika do czytania: wygoda i stymulacja do czytania

Meble do kącika do czytania: wygoda i stymulacja do czytania

Dla wielu ludzi czytanie książek stanowi ulubione hobby oraz odstresowujące zajęcie. Doświadczenie prawdziwej rozkoszy z tego zajęcia zależy jednak na czynnikach zewnętrznych, takich jak wygodne meble, cicha przestrzeń oraz odpowiednie oświetlenie. Zatem teraz pytanie: Jak cechy idealnego kącika do czytania wpłynęłyby na naszą pasję do czytania?

1. Komfortowe fotele lub kanapy

Podobnie jak o wyborze łóżka decyduje jego wygoda, także krzesło lub fotel do czytania powinno być wybierane pod kątem wygody. Wybierzmy taki model, który pozwoli nam na relaks, a nie zmusi do wspinania się na czubek palców, by dotrzeć do regału lub odchylania głowy, by skorzystać ze światła. Najlepiej do wyboru postawić na fotele lub kanapy, które kształtem przypominają kokon – zapewnią one odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i zapobiegną częstemu przemieszczaniu się na odpowiedni sposób siedzenia.

1. Odpowiednie odbicie światła

Czytanie w złym oświetleniu może prowadzić do zmęczonych oczu, zawrotów głowy, bólu szyi- jednym słowem trudności w koncentracji. Dlatego w kąciku do czytania, oświetlenie powinno być odpowiednie, co oznacza żaden blask, cienienie na kartach i wzorze tapicerki. Wiedząc już, jakie źródło światła byśmy wybrali, warto pamiętać jeszcze o długości fal, która zależna jest od temperatury barwowej. Ciepła barwa światła (ok. 2800 K) wynikająca z koloru żółtego czy czerwonego jest bardziej przyjazna dla oczu, niż zimna barwa (powyżej 5000K) wynikająca z koloru niebieskiego.

1. Szeroki rygiel do książek

Wypracowanie wygodnej pozy podczas czytania to jedno, ale równie ważnym elementem jest fakt, że musimy trzymać książkę tak, byśmy się nie skupiali na utrzymaniu jej na rękach. Rygiel do książek pozwala na segregacje i czytelne porządki, a także pomaga w wygodnym trzymanie pozycji.

1. Nie zniechęcajmy się zimnem i hałasem

Czytanie może być trudne, gdy w otoczeniu panuje hałas, zmienia się temperatura czy też gdy siadasz na chłodnym fotelu. Dlatego razem z kanapą wybierzmy poduszkę z odpowiedniego materiału, który chroni ciało przed zimnem. Dobrą opcją są tłumiki dźwięku, czyli panele ściennne, których zadaniem jest wygłuszanie oraz zatrzymywanie dźwięków w pomieszczeniu.

1. W prostocie tkwi siła

Nie koniecznie trzeba wydawać fortune, żeby przygotować odpowiednie miejsce do czytania. Dobrze wykorzystać kącik lub niszę, która po przeróbce będzie idealnym miejscem na relaks. Warto pamiętać, że kącik czytania to przede wszystkim funkcjonalne i ciche miejsce, a nie muzeum albo skansen. Ale jeśli fotele czy kanapy wyglądają nudno, zawsze można je ożywić za pomocą kilku dekoracyjnych poduszek i pledów.

Podsumowując, kącik do czytania musi być przede wszystkim wygodny oraz umożliwiać nam w pełni skupienie się na książce. Odpowiednie oświetlenie, wygodne krzesło lub kanapa oraz dodatki która sprawią, że dostarczy nam relaksu. Koniecznie musimy pamiętać, że czytanie to jedna z naszych ulubionych czynności, gdyż wzbogaca naszą wiedzę i rozwija wyobraźnię.