Pages Menu

Categories Menu
Meble do pokoju dziecięcego z motywem ulubionych bohaterów: inspiracja z bajek i filmów
Meble z ulubionych bajek i filmów - jak stworzyć pokój marzeń dla dziecka

Pomysł na stworzenie pokoju dziecięcego z motywem ulubionych
Zabawy z muzyką dla dzieci: nauka rytmu, śpiew i eksperymentowanie z dźwiękami
Muzyka towarzyszy nam niemalże przez całe życie, dlatego warto zainteresować nią dzieci już od najmłodszych lat. Zabawy z muzyką nie tylko
Jak rozwijać zdolności manualne u dzieci poprzez zabawy konstrukcyjne
Zdolności manualne u dzieci – dlaczego są tak ważne?

Zanim przejdziemy do tematu rozwoju zdolności manualnych poprzez zabawy konstrukcyjne, warto
Edukacyjne aplikacje i gry komputerowe dla dzieci: nauka w cyfrowym świecie
W dzisiejszych czasach dzieci są otoczone technologią i korzystają z niej już od najmłodszych lat. Szybki rozwój technologiczny sprawia, że edukacyjne
Zabawki na plac zabaw Wrocław
Zabawy naszych dzieci

Dzieciaki potrzebują wyszaleć się, pobawić. Gdy za oknem jest naprawdę śliczna pogoda, to grzechem byłoby trzymanie ich w czterech ścianach. Warto dlatego zapewnić
Meble dla dzieci w stylu nowoczesnym: innowacyjne formy i materiały
Ostatnie lata przyniosły wiele zmian w światowym designie i nie inaczej jest w przypadku mebli dla dzieci. Obecnie coraz więcej rodziców wybiera kolekcje
Garderoba dla dzieci? To możliwe!
Wydaje się, że garderoba to rozwiązanie, które powinno być głównie stosowane dla dorosłych i choć jest to prawda, to jednak nie można zostawiać na straconych polu najmłodszych. Wydaje

Posted by on maj 31, 2021 in Artykuly dla dzieci |

Najlepsze książki dla dzieci: klasyka i nowości

Najlepsze książki dla dzieci: klasyka i nowości

Książki są dla dzieci wspaniałym towarzyszem, który rozwija ich wiedzę, wyobraźnię oraz rozwija zdolności językowe. W dzisiejszych czasach oferowanych jest wiele nowości, jednak wciąż dobrze sprawdzają się różne klasyki. W poniższym artykule prezentujemy przedstawiamy Najlepsze Książki dla Dzieci: klasyka i nowości.

1. Klasyki literatury dla dzieci – wartościowe dzieła, które wciąż dobrze się sprawdzają!

1.1 „Małysz i karaluchy” Astrid Lindgren – książka opowiada o przygodach małego chłopca o imieniu Kalle Blomkvist. Mały detektyw rozwiązuje zagadki i umiejętnie wykorzystuje swoją bystrość umysłu.

1.2 „O psie, który jeździł koleją”, R. Jakubowski – zabawna opowieść o psie Miciu, który zawsze marzył o podróżach koleją i w końcu spełnia swoje marzenie.

1.3 „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakow – choć dla niektórych może to wydawać się dziwne, ten utwór mimo swojej powagi i mroku skrywa w sobie wiele wątków, które doskonale sprawdzają się w przemyśle dla dzieci.

1. Nowości – co znajdziemy w literaturze dziecięcej w XXI wieku?

2.1 „Dziennik cwaniaczka” Jeff Kinney – przygody nieudacznika Grega Heffleya, który próbuje znaleźć swoje miejsce w szkole i społeczeństwie.

2.2 „W ciemnym, ciemnym domu” I. Khłebnikowa – rosyjska wersja „strasznej historyjki” o trzech zwierzętach, które czytelnicy uwielbiają za atmosferę podobną do klasycznych horrorów.

2.3 „Czarodziejskie drzewo” L. M. Boston – książka ta została napisana już w latach 50-tych XX wieku, ale wciąż pozostaje aktualna. O książce warto pamiętać, ze przemawia do wyobraźni dzieci – zawiera nie tylko tajemnicę, ale także tajemniczy stary dom, ukryte cmentarzysko.

1. Co wyróżnia dobre książki dla dzieci?

3.1 Zrozumiały i przystępny język, łatwe do przyswojenia wóczas, gdy dzieci są jeszcze na etapie nauki czytania.

3.2 Ciekawe historie i postaci – warto zwrócić szczególną uwagę na to, by zaproponować dziecku coś interesującego i wciągającego.

3.3 Ważne przesłanie – książki dla dzieci powinny nie tylko bawić, ale także uczyć empatii, życia w zgodzie i tolerancji.

1. Dlaczego warto stawiać na literaturę dla dzieci w dobie technologicznej rewolucji?

Literatura jest w stanie przygotować dzieci do rzeczywistych sytuacji, ucząc je emocji, etyki i moralności – tak ważnych w późniejszym życiu. W tym samym czasie, świat poszerzający się o kolejne nowości technologiczne powoduje, że czas na lekturę dziecka staje się coraz bardziej ograniczony. Zwróćmy uwagę zatem, jakie wartości niosą ze sobą książki i rozważmy w jaki sposób możemy je wprowadzić do życia naszego dziecka.

1. Podsumowanie

W dzisiejszych czasach warto pokazywać dziecku, że książki to skarbnica wiedzy i wartości, które kształtują naszą osobowość i pozytywnie wpływają na naszą wyobraźnię. W tym celu warto przebierać w różnych propozycjach, aby nasz maluch mógł wybrać swoją wymarzoną pozycję.